Jaki vaporizer wybrać w ramach leczenia medyczną marihuaną?

Vaporizery

Podejmując się leczenia medyczną marihuaną, jednym z najlepszych sposobów na bezpieczną inhalację dymu konopnego będzie zakup vaporizera, urządzenia spalającego marihuanę w sposób bezpieczny dla płuc, tworząc dym pozbawiony substancji smolistych, a zawierający jedynie kannabinoidy zawarte w roślinie.

 

O rozmiarze Vaporizerów słów kilka

Decydując się na zakup vaporizera, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcemy używać naszego produktu. Czy ma być używany tylko w domowym zaciszu, czy może na świeżym powietrzu, podczas spotkań z przyjaciółmi?

Vaporizer stacjonarny - model vaporizera służący jak sama nazwa wskazuje, do stacjonarnego użytku. Posiadają o wiele większą moc od swoich przenośnych odpowiedników, a także zwiększone doznania smakowe przez konwekcyjne spalanie suszu znajdującego się w vaporizerze. Są jednak mało poręczne, nadając się jedynie do użytku w domowym zaciszu, a także są droższe od innych modeli.

Vaporizer przenośny - Bijące rekordy popularności urządzenia które dzięki małym rozmiarom mogą być noszone codziennie w kieszeni. Zaletami takiego modelu są z pewnością dostępność użytkowania, która jest przydatna w momentach gdy medyczna marihuana pomaga nam np. w leczeniu przewlekłych bólów migrenowych. Kosztują o wiele mniej od swoich stacjonarnych odpowiedników, a także posiadają podobne walory smakowe i jakościowe. Są także o wiele bardziej dyskretne, nie powodując zdziwienia bliskich w przeciwieństwie do wersji stacjonarnych.

 

Czym są Vaporizery On-demand i Stacjonarne?

Vaporizery oprócz sposobu w jaki mogą być używane, stacjonarnie lub przenośnie, posiadają także opcje związane z prędkością inhalacji dymu.

  • On-demand – opcja rozgrzewająca susz w kilka sekund, pozwalając na inhalację chwilę po uruchomieniu vaporizera. Vaporizery on-demand są jednak uporczywe ze względu na niską żywotność baterii a także trudność w inhalowaniu dymu.
  • Sesyjne – jak sama nazwa wskazuje, stworzony w ramach dłuższej inhalacji dymu typ vaporizera polegający na powolnym wypalaniu całego włożonego do vaporizera suszu.

 

Jaki vaporizer jest najlepszy do leczniczego używania marihuany

Wraz z przyśpieszającym się trybem życia każdego z nas, warto zastanowić się nad tym, czy warto nie zainwestować w tańszy, przenośny i podobnie działający do swojego stacjonarnego odpowiednika vaporizer. Medyczna marihuana używana zgodnie z przypisanymi nam zaleceniami będzie o wiele lepiej użytkowana w vaporizerze przenośnym, którego niski koszt, dobra jakość pary a także dyskretność powodują, że jest to vaporizer o wiele bardziej funkcjonalny, zapewniający nam całodobowy dostęp do lekarstwa, które w niektórych przypadkach może być bardzo potrzebne w ciągu całego dnia.