Artretyzm - innowacyjna walka z chorobą

Artretyzm - definicja choroby

Artretyzm to choroba, o której istnieniu słyszał chyba każdy człowiek. Inaczej określana jest jako dna moczanowa bądź podagra. Jest to schorzenie przewlekłe, które powoduje przewlekłe stany zapalne stawów. Dotyka ona miliony ludzi na całym świecie. Jest to zaburzenie metaboliczne, które najczęściej dotyka osoby w wieku starszym. Choroba powstaje w wyniku długotrwałego, nieodpowiedniego sposobu odżywiania się. Zdarza się, że chorują na nią nawet trzydziestolatkowie ze względu na to, że prowadzą bardzo niezdrowy styl życia.

Marihuana - definicja pojęcia

Marihuana (z łac. Cannabis sativa) to jak wiadomo suszone lub sfermentowane żeńskich liści konopi indyjskich, które wykorzystuje się przede wszystkim do zaspokojenia swoich potrzeb takich jak zapewnienie sobie kilku chwil spokoju bądź stanu euforii.

Do czego jeszcze przydaje się marihuana?

Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że marihuanę z powodzeniem od wielu lat wykorzystuje się w ktajach zachodnich do zwalczania szeregu chorób.

Marihuana w walce z chorobami

Dzięki marihuanie wspomagana jest terapia:

  • nowotworów,
  • anemii sierpowatej,
  • AIDS,
  • ADHD,
  • stwardnienia rozsianego
  • oraz wymienionej na początku dny moczanowej

Zwalczanie artretyzmu z wykorzystaniem Cannabis Sativa

Terapia artretyzmu z wykorzystaniem marihuany powinna być łączona z odpowiednią dietą. Dzięki marihuanie zaś zwalczane są stany zapalne oraz wszelkie bóle, na które skarzą się pacjenci.

Podsumowanie

Jak widać, marihuanę z powodzeniem wykorzystuje się w zwalczaniu szeregu chorób. Również w przypadku artretyzmu stanowi nieocenioną pomoc.